ÖVRIGT / Speglar / Spegel 16715045
*
nr 1671 5045
Spegel
förgylld. Höjd: 122 cm. Bredd: 47 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 januari 2025
kl 18:24:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/1 23:53:54
1
100 kr
3/1 18:23:25
2
150 kr
4/1 15:01:20
1
200 kr
5/1 16:08:24
3
250 kr
6/1 10:38:30
4
300 kr
6/1 10:55:54
4
900 kr
6/1 16:09:56
5
500 kr
6/1 16:09:56
4
600 kr (Budbetjänt)
6/1 16:10:09
5
700 kr
6/1 16:10:09
4
800 kr (Budbetjänt)
6/1 16:10:19
5
900 kr
6/1 16:10:19
4
900 kr (Budbetjänt)
6/1 16:10:33
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1671 5045
Spegel
förgylld. Höjd: 122 cm. Bredd: 47 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 januari 2025 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/1 23:53:54 | 1 | 100 kr |
| 3/1 18:23:25 | 2 | 150 kr |
| 4/1 15:01:20 | 1 | 200 kr |
| 5/1 16:08:24 | 3 | 250 kr |
| 6/1 10:38:30 | 4 | 300 kr |
| 6/1 10:55:54 | 4 | 900 kr |
| 6/1 16:09:56 | 5 | 500 kr |
| 6/1 16:09:56 | 4 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 6/1 16:10:09 | 5 | 700 kr |
| 6/1 16:10:09 | 4 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 6/1 16:10:19 | 5 | 900 kr |
| 6/1 16:10:19 | 4 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 6/1 16:10:33 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



